Banner website algemeen Kerken 1024x368

Bij Marcus, 1, 40-45

In die tijd kwam er eens een melaatse bij Jezus, die op zijn knieën

viel en Hem smeekte: “Als Gij wilt kunt Gij mij reinigen.” Door medelijden bewogen, stak Hij de hand uit, raakte hem aan en sprak tot hem: “Ik wil, word rein.” Terstond verdween de melaatsheid en was hij gereinigd. Zo staat er geschreven in het evangelie volgens Marcus. Je zult maar melaats zijn. Melaatsen worden dubbel getroffen. Fysiek, omdat hun ziekte vaak gepaard gaat met verminkingen en handicaps. Maar ook sociaal. Zij worden door medemensen gemeden. Uit walging, uit angst. Zij worden uitgestoten. In vroegere tijden mochten zij niet leven binnen de grenzen of muren van stad of dorp. Maar Jezus laat zich dus raken door de ellende van deze mensen. Hij reikt de melaatse de hand en raakt hem zelfs aan! Dat werkt genezend. Ik denk dat het goede leven zoals God het bedoeld heeft, gevonden wordt als mensen zich door elkaar laten raken en aanraken. Het je laten raken gaat daarbij altijd voor het aanraken uit. Dat je de ander voorop stelt. Dat je meevoelt, je inleeft, dat het niet om jou, maar om die ander gaat. Dat maakt aanraken integer of niet. In deze tijd zijn we ons daar zeer bewust van. Maar het begint dus met je hart openstellen voor de ander, zoals Jezus doet. Als je dat doet, kan daar veel goeds van komen.

Franciscusbende

Logo Franciscusbende met tekst

Vrijwilligers


Op Weg week 9 2024

 

Vastenactie

Laatste dienst

  

 

H.H. Bonifatiuskerk

 

Marcellinuskerk

 

 

 

 

Buurse 2

Maria Praesentatie

 

 

Pancratiuskerk

Pancratiuskerk

Contact


Centraal Secretariaat Franciscusparochie
Veldmaterstraat 61
7481 AB te Haaksbergen
Telefoon: 053 - 574 39 29

E: secretariaat@franciscusparochie.nl
Banknummer: NL87RABO0118098802

Klik hier voor contactformulier

Openingstijden


Maandag: 

Gesloten
Dinsdag: 9.30 uur - 11.00 uur
Woensdag: 9.30 uur - 11.00 uur
Donderdag: 9.30 uur - 11.00 uur
Vrijdag: Gesloten
Zaterdag Gesloten
Zondag: Gesloten

Nieuwsbrief Parochie

Nieuwsbrief pastoraal team 11 januari 2023

*Verplicht in te vullen
E-mailadres*
Naam en achternaam*