Banner website algemeen Kerken 1024x368

Vastenactie 2021:

vasten week 2

‘Werken aan je toekomst’

Campagneproject:

Beroepsopleiding Bangladesh,

school voor kwetsbare groepen (2e)

De coronatijd is voor velen een tijd van bezinning op ons zelf én op de wereld om ons heen.

Een tijd van op allerlei manieren inleveren, een tijd van versobering.

Een jaarlijks terugkerende tijd van bezinning, verminderen, versobering is de vastenperiode met daaraan gekoppeld de vastenactie.

Vastenactie ondersteunt projecten in ontwikkelingslanden die mensen toegang bieden tot gedegen beroepsonderwijs, waarna betaald werk gevonden kan worden. In het zuiden van Bangladesh leven de armste mensen veelal alleen van de landbouw. Door klimaatveranderingen gaan oogsten steeds vaker verloren waardoor de armoede groeit. Een armoede die juist kwetsbare groepen treft die daardoor onder de armoedegrens leven. Het gaat vooral om mensen met een beperking, om vrouwen en om minderheden. Caritas Bangladesh wil door een beroepsopleiding juist aan deze mensen aan te bieden, hen in staat stellen om betaald werk te vinden. Hierdoor kunnen zij een inkomen verdienen waarmee ze hun familie kunnen onderhouden. De lokale overheid ondersteunt dit project en stelt ruimte voor mobiele scholen beschikbaar.

In alle locaties van de Franciscusparochie zal in de Mariakapel een collectebus staan waar u elke dag uw geld voor dit project in kunt doen. Tijdens de vieringen zal de collectebus in de toreningang staan. En de derde mogelijkheid om dit project te ondersteunen kan via rekening NL21 INGB 000 000 5850 t.n.v. Vastenactie, Den Haag, o.v.v. Campagneproject Bangladesh.

Werkt u er ook aan mee om dit project tot een groot succes te maken?

vastenaktie 2

Blog

Tijdens de lockdown spelen wij vaker een spelletje. Je kunt winnen en verliezen. Dat hoort erbij!

Dan spelen we opnieuw en krijgt iedereen  een nieuwe kans.  Er is altijd een volgende kans.

Pasen is het feest van het leven. God laat zien dat Hij nooit iemand loslaat. Hij houdt Jezus vast, dwars door de dood heen.

Lees meer...

Kerkbijdrage

 

 

Vrijwilligers


Jeugdkerk


Vastenactie

Laatste dienst

  
Film camera

 

H.H. Bonifatiuskerk

 

Marcellinuskerk

 

Buurse 2

Maria Praesentatie

Klik op fotos voor meer info

 

Pancratiuskerk

Pancratiuskerk

 

052234 Sonderenstraat Lourdeskerk 03

Lourdeskerk

Contact


Centraal Secretariaat Alphons Ariënshuis

Sonderenstraat 55, 7481 HB Haaksbergen
Telefoon: 053 - 574 39 29
E: secretariaat@franciscusparochie.nl
Banknummer: NL87RABO0118098802

Klik hier voor contactformulier

Openingstijden


Maandag: 

Gesloten
Dinsdag: 9.30 uur - 11.00 uur
Woensdag: 9.30 uur - 11.00 uur
Donderdag: 9.30 uur - 11.00 uur
Vrijdag: Gesloten
Zaterdag Gesloten
Zondag: Gesloten

Nieuwsbrief Parochie

*Verplicht in te vullen
E-mailadres*
Naam en achternaam*